رضا اردانه
۰۳ شهریور ۱۴۰۰

استفاده از Storage Policy به ازای VM در vSAN

۰ دیدگاه
مقاله آموزشی
5/5 - (1 امتیاز)

همانطور که میدانید از نسخه vSAN 7 آپدیت 2 به بعد، قابلیتی در بخش VM Storage Policy قرار داده شده است که با استفاده از آن قابلیت میتوانید مواردی چون Encryption ، Deduplication و Compression و یا حتی قرارگیری اطلاعات در بخش Hybrid یا AFA را به ازای هر Policy فعال نمایید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، در بخش Storage Policy میتوانید این قابلیت ها را فعال یا غیرفعال نمایید که این موضوع فارغ از آن چیزی است که در زمان راه اندازی vSAN تنظیم کرده اید.


اما مفهوم این بخش چیست؟ مفهوم این بخش این است که در زمان استفاده از vSAN با نسخه اشاره شده در بالا، شما میتوانید دیتااستورهای vSAN خود را بین کلاسترهای مختلف به اشتراک بگذارید. این کار با استفاده از ویژگی HCI Mesh انجام می شود. در نتیجه این امر ممکن است برخی از دیتااستورهای vSAN شما از نوع Hybrid و برخی از نوع AFA باشند، و طبیعتا ویژگی های این دو تکنولوژی مانند Encryption و Deduplication با یکدیگر متفاوت است. در این صورت اتفاقی که رخ میدهد، با فعالسازی Storage Policy که در بالا به آن اشاره شد، تنها دیتااستورهایی برای ماشین های مجازی شما Compatible نمایش داده می شوند که از آن ویژگی ها پشتیبانی کنند. به طور مثال اگر شما ویژگی All-Flash را در Storage Tier خود انتخاب کرده باشید، و این Policy را برای یک ماشین مجازی در نظر بگیرید، تنها دیتااستورهای نوع AFA برای آن ماشین مجازی Compatible خواهد بود و امکان انتقال اطلاعات آن به سایر دیتااستورهای نوع Hybrid وجود ندارد.
در نتیجه این Storage Policy ها صرفا برای هدایت Data به سمت محل مناسب خود است نه برای اعمال به ازای هر Object مانند یک VMDK در محیط مجازی، بنابراین در زمان استفاده از این ویژگی ها در حین ایجاد Storage Policyهای خود دقت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

preloader