رضا اردانه
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

آزمون VCP-DCV 6.7 – بخش پنجم

۰ دیدگاه
مقاله آموزشی
امتیاز دهید

در پنجمین بخش از موارد اعلام شده برای VCP-DCV 2019 می خواهیم ویژگی Tags در محیط vSphere بررسی کنیم. ویژگی هایی که به شما کمک میکنند تا بتوانید مدیریت کارآمد بر روی اجزای موجود داشته باشید.

یکی از ویژگی های بسیار قدرتمند و مهم در محیط vSphere وجود قابلیت Tag می باشد که کمتر جایی به آن توجه می شود. در صورتیکه می خواهید یک مدیریت بهینه در راستای مدیریت اجزای مختلف محیط مجازی خود داشته باشید باید از این ویژگی بهره مند شوید. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا بتوانید یک شناسه را به اجزای مختلف موجود در ساختار مجازی خود تخصیص دهید تا بتوانید از فرآیند جستجو و یا حتی مرتب سازی بهتری بهره مند شوید.
زمانیکه یک برچسب ایجاد می کنید می بایست آنرا به یک Category اختصاص دهید. این دسته بندی باعث می شود تا برچسب های مرتبط بتوانند در یک دسته بندی قرار گیرند.
زمانیکه شما یک دسته بندی ایجاد می کنید، می توانید تعیین کنید که چه نوع Object هایی می توانند از این برچسب ها استفاده کنند. برای مثال اگر می خواهید ماشین های مجازی خود را براساس نوع سیستم عامل برچسب بزنید، ابتدا یک Category با عنوان “سیستم عامل” ایجاد کنید و مشخص کنید که این دسته بندی به ماشین های مجازی شما اعمال شود و تنها یک برچسب همزمان می تواند به یک ماشین مجازی الصاق شود.

VCPDCV5 (3)

این برچسب ها درون این دسته بندی می تواند ویندوز، لینوکس و یا هر نوع سیستم عامل دیگری باشد.

VCPDCV5 (2)

در نهایت می توانید این برچسب ها را به یک یا چند ماشین مجازی تخصیص دهید.

VCPDCV5 (4)

اگر شما از حالت Enhanced Linked Mode برای چندین vCenter خود استفاده می کنید باید بدانید که برچسب ها و دسته بندی های ایجاد شده در یک vCenter بر روی سایر vCenter ها نیز همسان سازی می شود. در محیط های بزرگ، فرآیند برچسب گذاری بسیار کارآمد و مورد نیاز است.

جستجو با استفاده از برچسب ها

برای اینکار راه های متعددی وجود دارد. اولین راه استفاده از Quick Filters است. این قابلیت هم در نسخه Flex و هم در نسخه HTML وجود دارد. در نسخه Flex با کلیک کردن بر روی آیکون Quick Filters می توایند از لیست برچسب های موجود آنچه که مورد نظر شماست را انتخاب کرده تا نتیجه جستجو نمایش داده شود. جهت بازگشت به حالت قبل می توانید گزینه Clear Filter را انتخاب نمایید.

VCPDCV5 (5)

در نسخه HTML می توانید در قسمت Search Bar موجود در بالای صفحه برچسب مورد نظر خود را تایپ کرده و یا از قسمت Tags and Custom
Attributes برچسب مورد نظر خود را انتخاب کنید تا لیست Object های زیر آن برچسب را مشاهده نمایید.

VCPDCV5 (1)

مطالب بالا تمام آنچه که برای این بخش مورد نیاز بود را شامل می شود اما از مطالعه فایل های PDF ارائه شده توسط شرکت VMware غافل نشوید. برای آشنایی با بخش های دیگر این صفحه را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

preloader