مدرک مجازی سازی میزکار

در زمینه مجازی سازی میزکار تا سطح Expert می توانید ادامه مسیر دهید. جهت دانلود راهنمای آزمون بر روی این لینک کلیک کنید


مدرک VCP7-DTM کوتاه شده عبارت VMware Certified Professional 7 — Desktop and Mobility Exam می باشد و با این هدف ارائه شده است که بتواند علاقه مندان به این حوزه را در زمینه انجام امور مربوط به پیاده سازی، مدیریت و نیز عیب یابی زیر ساخت های مجازی میزکار آموزش دهد. در این دوره شما با فرآیند پیاده سازی محصول Horizon View شرکت VMware آشنا می شوید و پس از آن می توانید اقدام به مجازی سازی میزکار نمایید.

شما متقاضیان اخذ مدرک بین المللی VMware می بایست به دو نکته مهم حتما توجه داشته باشید. نکته اول این است که شرکت شما در آزمون مقدماتی یا همان Foundations exam الزامیست. نکته دوم، شما می بایست از قبل در یکی از دوره های رسمی VMware شرکت نموده باشید. اما معنی نکته دوم چیست؟ این عبارت به این معنی است که بر اساس قوانین شرکت VMware، شما زمانی صلاحیت اخذ مدارک این شرکت را کسب خواهید نمود که از پیش حتما در یکی از دوره های رسمی آن ها شرکت نموده باشید. با این کار شما یک VCP-ID دریافت خواهید نمود که جواز اولیه اخذ هر یک از مدارک VMware است.

حتما این پرسش اکنون در ذهن شما به وجود آمده است که آیا برای دریافت این VCP-ID حتما می بایست به خارج از کشور سفر کنم!؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر، الزاما این طور نیست، زیرا در ایران برخی از آموزشگاه های معتبر برگزارکننده دوره های VMware وجود دارند که امکان اخذ این VCP-ID را در ایران برای شما فراهم می کنند و از این حیث برای کسانی که با این مدودیت روبرو هستند مشکلی پیش نخواهد آمد.

این آزمون با کد شماره 2V0-751 شناخته می شود. مدت زمان آزمون 120 دقیقه است و باید به 76 سوال پاسخ دهید. نمره قبولی در این آزمون 300 است و نوع سوالات به صورت چهار گزینه ای و چند جوابی می باشد. هزینه آزمون 250 دلار آمریکا می باشد.