مدرک مجازی سازی در رایانش ابری

در زمینه مجازی سازی در رایانش ابری تا سطح Expert می توانید ادامه مسیر دهید. جهت دانلود راهنمای آزمون بر روی این لینک کلیک کنید


مدرک VCP7-CMA به عنوان مدرک حرفه ای آشنایی با مجازی سازی رایانش ابری توسط شرکت VMware ارائه می گردد. کسانیکه این مدرک را دریافت می کنند می بایست دوره مقدماتی مجازی سازی vSphere را طی کرده باشند. در این دوره با استفاده از محصول vCloud و vRealize Automation با روند سرویس دهی در فضای ابری به صورت مجازی آشنا می شوید.

شما متقاضیان اخذ مدرک بین المللی VMware می بایست به دو نکته مهم حتما توجه داشته باشید. نکته اول این است که شرکت شما در آزمون مقدماتی یا همان Foundations exam الزامیست. نکته دوم، شما می بایست از قبل در یکی از دوره های رسمی VMware شرکت نموده باشید. اما معنی نکته دوم چیست؟ این عبارت به این معنی است که بر اساس قوانین شرکت VMware، شما زمانی صلاحیت اخذ مدارک این شرکت را کسب خواهید نمود که از پیش حتما در یکی از دوره های رسمی آن ها شرکت نموده باشید. با این کار شما یک VCP-ID دریافت خواهید نمود که جواز اولیه اخذ هر یک از مدارک VMware است.

حتما این پرسش اکنون در ذهن شما به وجود آمده است که آیا برای دریافت این VCP-ID حتما می بایست به خارج از کشور سفر کنم!؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر، الزاما این طور نیست، زیرا در ایران برخی از آموزشگاه های معتبر برگزارکننده دوره های VMware وجود دارند که امکان اخذ این VCP-ID را در ایران برای شما فراهم می کنند و از این حیث برای کسانی که با این مدودیت روبرو هستند مشکلی پیش نخواهد آمد.

آزمون VCP7-CMA با کد شماره 2V0-731 شناخته می شود. مدت زمان آزمون 110 دقیقه است و باید به 85 سوال پاسخ دهید. نمره قبولی در این آزمون 300 است و نوع سوالات به صورت چهار گزینه ای و چند جوابی می باشد. هزینه این آزمون 250 دلار آمریکا می باشد